خود آمریکا اقتصادی دونالد ترامپ اخبار اقتصادی و بازرگانی

خود: آمریکا اقتصادی دونالد ترامپ اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سرنوشت آریان در انتظار پالت؟

روز گذشته جهت علاقه مندان موسیقی در کشور عزیزمان ایران شنیدن خبر جدایی دو عضو مهم گروه موفق، محبوب و پرطرفدار پالت اتفاقی شوکه کننده بود. خبری که می توانست پیش

سرنوشت آریان در انتظار پالت؟

سرنوشت آریان در انتظار پالت؟

عبارات مهم : ایران

جدایی اعضای مهم گروه تلفیقی مشهور چه آینده ای را جهت آن رقم خواهد زد.

روز گذشته جهت علاقه مندان موسیقی در کشور عزیزمان ایران شنیدن خبر جدایی دو عضو مهم گروه موفق، محبوب و پرطرفدار پالت اتفاقی شوکه کننده بود. خبری که می توانست پیش خبر اتفاق دلواپس کننده دیگری همچون از هم پاشیدن این گروه مطرح موسیقی تلفیقی باشد. در آن خبر آمده بود که روزبه اسفندارمز نوازنده کلاینت و داریوش آذر از گروه پالت جدا شدند. علت جدایی روزبه اسفندارمز ادامه تحصیل و علت جدایی داریوش آذر نیز فعالیت و خوانندگی به شکل مستقل عنوان شده است هست. گروه های موسیقی در کشور عزیزمان ایران در طول عمر نه چندان طولانی ارزش هیچ گاه نتوانسته اند سرانجام به خیر شوند.

سرنوشت آریان در انتظار پالت؟

درواقع به جز نخستین گروه مطرح پاپ این مرز و بوم که گربه های سیاهش در حدود نیم قرن، به رغم تمام آمد ورفت ها و تغییرات همیشگی ارزش توانسته اند نامشان را در بازار موسیقی حفظ کنند، دیگر گروه های موسیقی این سرزمین عمری نهایتا چند ساله داشته اند و شروع فروپاشی ارزش نیز در اغلب موارد جداشدن چند نفر از اعضای گروه بوده که در ادامه مسیر به فروپاشی کلی گروه ختم شده است هست. همین چند وقت اخیر محبوبیت شگفت انگیز گروه آریان را هنوز از یاد نبرده ایم که چگونه در آخرهای دهه هفتاد این گروه در موسیقی پاپ کشور عزیزمان ایران معرفی و به سرعت مطرح شد. موفقیتی که باعث شد ظرف مدت کوتاهی گروه هایی نظیر گپ و ایساتیس و البته پسران آفتاب آثارشان را در بازار موسیقی منتشر کنند. گروه هایی که جز پسران آفتاب بقیه به توفیق چندانی دست نیافتند. در آن روز و سرنوشت البته گروه واران نیز بود که با صورت هایی چون سیروان خسروی و نیما رمضان مورد توجه قرار گرفته بود و نیز گروه هفت یا همان سون بند معروف که در سال های میانه دهه هشتاد با موزیک ویدیویی از سه جوان چرمی پوش که در یک قایق نشسته بودند نگاه ها را متوجه خود کردند.

این روند در سال های اخیر نیز ادامه پیدا کرده و به خصوص در دهه نود گروه هایی چون پالت بند، دال بند، کامنت بند، کاکوبند، چارتار و چندین و چند بند دیگر وارد بازار شده است اند. توصیه شگفت انگیز این که رونق این گروه ها در حالی رخ می دهد که آینده گروه های حتی موفق سابق با تلخی عجین بوده هست. آریان در پی اختلاف دو خواننده مهم از هم پاشیده، اثری از آن هسته ابتدایی گروه سون باقی نیست، گپ و ایساتیس دیگر وجود خارجی ندارند و پسران آفتاب نیز همچنین. مثل گروه های همسن و سال غربی ارزش چون بک استریت بویز و اسپایس گرلز که زمانی فاتح قلب های جوان دوره خود بودند و حالا به تاریخ پیوسته اند و فقط و فقط گاه به گاه صحبت هایی راجع به شکل گیری دوباره ارزش منتشر می شود و به جایی نیز نمی رسد. شاید از این رو باشد که گفته های اخیر امید نعمتی تا این حد دلواپس کننده به نظر می رسد.

روز گذشته جهت علاقه مندان موسیقی در کشور عزیزمان ایران شنیدن خبر جدایی دو عضو مهم گروه موفق، محبوب و پرطرفدار پالت اتفاقی شوکه کننده بود. خبری که می توانست پیش

امید نعمتی راجع به شوک بزرگی که انتشار خبر جدایی اعضای پالت به وجود آورده، می گوید: این عنوان را قبول دارم که جدایی اسفندارمز و آذر از گروه پالت شوک بزرگی جهت این گروه بود. به خاص روزبه اسفندارمز که بازوی اجرایی گروه و هر لحظه موثر بود و رفتنش یک خلأ را در گروه پالت ایجاد کرد که رفتن داریوش آذر ایجاد نکرد. در مورد نگرانی هایی که راجع به آینده گروه پالت به وجود آمده، نعمتی می گوید: جدایی این دو عضو مهم گروه یک دوراهی مهمی را پیش پای ما گذاشت؛ یعنی یا باید پالت را تعطیل می کردیم یا فعالیت خود را ادامه می دادیم. ما هم راه دوم را گزینش کردیم و این روزها در حال آماده سازی قطعات تازه پالت هستیم. درواقع هنگامی که دیدیم مخاطبان دوست دارند، پالت فعالیتش ادامه دار باشد با کاوه و مهیار تصمیم به نگهداری و احیای گروه پالت گرفتیم.

پولاد امین/ روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: ایران | بازار | جدایی | داریوش | موسیقی | گروه آریان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz